Sedem najlepších kaviarní v Bratislave

Autor: Adrián Eštok | 30.11.2013 o 23:03 | (upravené 28.6.2017 o 23:30) Karma článku: 10,55 | Prečítané:  20626x

Nasledujúci výber sedmičky najlepších kaviarní v hlavnom meste je veľmi subjektívny. Poradie uvedených kaviarní je náhodné a nie je rebríčkom od prvého do siedmeho miesta. Všetky tieto kaviarne ma v meste zakaždým,

Corny Café, Grösslingová 20

Veľmi príjemná kaviareň. Je to zašiváreň pred svetom, aj keď ste práve vo výklade. Grösslingová ulica je blízko historického centra, ale v dostatočnej vzdialenosti od turistov a masy ľudí. Corny sa môže pochváliť vynikajúcimi zákuskami, vždy čerstvými. Káva je tu druhoradá. Kedykoľvek dobrá voľba.

Corny Café

(Foto: facebook.com/cornycafe)

 

Greentree Caffé, Ventúrska 20

Sieť Greentree má v Bratislave niekoľko prevádzok, ale za zmienku stojí iba táto na Ventúrskej. Nachádza sa v pôvodnej budove antikvariátu Steiner (dnešný sídli hneď vedľa). Greentree sa tvári veľmi ekologicky, a preto sa interiér nesie v zelenej farbe, čo mne veľmi pre kaviareň nesedí. Káva aj zákusky tu sú lepším priemerom, unudí vás dookola opakujúca sa tá istá hudba. Je tu ale príjemná a rýchla obsluha (platí sa vždy pri pulte pri objednávke), vôbec vás neotravujú aj keď tam sedíte celé hodiny. Fascinujúce sú najmä priestory kaviarne, ani nie tak tie na prízemí, ako pivničné. Sú fakt pekné.

Greentree Caffé

(Foto: facebook.com/GREENTREEcaffe)

 

Štúr Cafe, Panská 23

Odkedy sa Shtoor zmenil na Štúra, neviem si naňho zvyknúť. V Bratislave má svoje prevádzky na štyroch miestach, z nich ale najviac zaujme prevádzka na Panskej. Káva je tu veľmi dobrá, horúca čokoláda (hlavne mliečna) tiež a zákusky takisto môžu byť. Obsluha sa vám venuje. Pekné sú prízemné časti kaviarne s výhľadom do ulíc Starého Mesta plného turistov. Komornejšie priestory sú v podzemí. To, na čom si Štúr (ešte ako Shtoor) vybudoval značku, je okrem kávy hlavne menu písané v štúrovskej slovenčine. Ypsilon by ste v ňom hľadali márne.

Štúr Cafe

(Foto: facebook.com/cafestur)

 

Cafe del Via, Židovská 19

V tejto kaviarni sa v jedinej z môjho výberu fajčí v celom priestore. Pre fajčiarov teda dobrá správa, ale odchádzať odtiaľ zadymený nie je zakaždým výhra. Druhou výhradou je absencia zákuskov. Interiér v hnedej farbe je ale naozaj útulný, lampy zbytočne nepresvetľujú priestor, na stenách visí veľa hodín. Káva tu nie je výnimočná, zato čapované pivo z českého minipivovaru je výborné. Sedí sa tu veľmi dobre v každom čase - popoludní aj neskoro večer.

Cafe del Via

(Foto: facebook.com/pages/CAFE-DEL-VIA)

 

La Putika, Mýtna 39

La Putika má už dnes v Bratislave niekoľko prevádzok, ale táto najstaršia je jednoznačne najlepšia. Nachádza sa na rušnej križovatke na Račianskom mýte, čo ju „chráni" pred turistami. Vstupná časť je nefajčiarska, zadná časť je vyhradená pre fajčiarov. Vo vnútri sú obrázky, plagáty & vecičky vo francúzskom štýle. Kvôli káve sa sem neoplatí chodiť, je to ale príjemne skryté miesto v ruchu mesta.

La Putika

(Foto: facebook.com/pages/La-Putika-Cafe)

 

Bistro St. Germain, Obchodná 17

V jednom z dvorov Obchodnej ulice sa skrýva St. Germain - ďalší kúsok Paríža v Bratislave. Neľakajte sa plastových okien, sú tým prvým a posledným, čo sa dá tejto kaviarni vytknúť. Zákusky tu sú veľmi fajn, káva takisto, prostredie naozaj francúzske - od pultu, cez výzdobu, tanieriky až po splachovače a tapety na záchode. Majitelia si na detailoch dali záležať. Treba si zadeliť. Ale pozor, väčšinou je to tu plné, tak pre tých, čo chcú mať istotu, treba si miesto rezervovať.

Bistro St. Germain

(Foto: Adrián Eštok)

 

Café Prešporák, Baštová 9

Výborné priestory, výborná káva, výborné zákusky. Napriek tomu, že je táto kaviareň v historickom centre, o turistov tu veľmi nezakopnete. V interiéri vás určite upúta krásny model plachetnice. Vraj sa používala pri nakrúcaní nejakého československého filmu. Na stenách sú plechové reklamy z medzivojnového obdobia. Obsluha príjemná, atmosféra rodinná.

Café Prešporák

(Foto: facebook.com/Presporak)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Viac stíhačiek ako my kúpili z okolitých krajín len Poliaci

Náklady na letovú hodinu majú americké F-16 rádovo vyššie ako gripeny.

ŽENA

Kúpete sa s deťmi a chodíte pred nimi nahí? Čo znamená nahota doma

Dokedy je v poriadku kúpať sa s deťmi?


Už ste čítali?