Choďte niekam, vy mudrlanti! Londýn máte bez pasu!

Autor: Adrián Eštok | 16.11.2009 o 21:55 | Karma článku: 10,57 | Prečítané:  1927x

Väčšina národa kuká na November ´89 zboku. Jedným okom. „Čo tu idú oslavovať?“ pýta sa ten veľký priemer. Akosi si zvykli. Aj vtedy aj teraz, i keď ťažšie. Mlieko už nie je za dve koruny, zápalky za dvadsať halierov...

NežnáNežnáwikipedia.org

Neveria už nikomu. „Všetci si hrabú len pre seba...“ mudrujú a hrabkajú si za vysokým plotom svojej anonymity. Tej, do ktorej už nenahliada pozorné oko eštebáka. Už môžu pindať, lebo už neriskujú. Za tých dvadsať rokov si zvykli, že im nikto nerozbije hubu. Vtedy čušali, aj keď si iné mysleli. Teraz môžu kričať, ale nikto ich nepočúva, lebo takých krčmových krikľúňov je tu väčšina. A v tom bludnom hluku ich trápny krik zaniká.

Ale majú svoj vzor, svoj naštvaný obraz. Šestnásteho bol v Moskve, sedemnásteho bude v Londýne. Asi tak naznačuje, že sa nekloní len na jednu stranu. Slovensko je predsa mostík medzi východom a západom a blá-blá-blá... Len aby sa nepovedalo. A podstata uniká. Škoda, že ten pohodlný mostík je aj v hlavách väčšiny.

Po vzniku Československa je November ´89 najdôležitejšou udalosťou 20. storočia. Vďaka prvému slovenský národ po dlhej resuscitácii prežil, vďaka druhému sa konečne mohol nadýchnuť. Pôjdem zapáliť sviečku. Tu a teraz. Doma. Na Slovensku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Viac stíhačiek ako my kúpili z okolitých krajín len Poliaci

Náklady na letovú hodinu majú americké F-16 rádovo vyššie ako gripeny.

ŽENA

Kúpete sa s deťmi a chodíte pred nimi nahí? Čo znamená nahota doma

Dokedy je v poriadku kúpať sa s deťmi?


Už ste čítali?