Hrnček

Autor: Adrián Eštok | 20.11.2008 o 21:43 | Karma článku: 8,79 | Prečítané:  1676x

Prišla do malého kina. Samé páriky, len ona kdesi v kúte. Bolo jej akosi divne. Chcela ten film veľmi vidieť a zrazu sa jej úplne iný film začal premietať pred jej očami.

        Spomenula si na to, keď si ho ešte pritisla k sebe. Dýchali a na zarosené sklo písali hlúposti. Keby to mohla vrátiť aspoň na chvíľu.
        Všetci už odišli, len ona sa tam chúlila a počúvala pomalú hudbu, keď už na plátne pobehovali záverečné titulky.
        Vo vlaku si k nej prisadla dvojica. Dievča síce unavené, ale s hlavou na chlapcovom ramene. To boli časy, keď mu tiež takto v kupé zaspala a on ju nezobudil. Vystúpili až o stanicu ďalej. Tam jej do čaju vylial med. Oblízol si prst. Vtedy sa usmiala a myslela si, že to bude trvať večne. Vypýtali si hrnček, pamiatku na túto malú staničnú kaviareň.
        Keby radšej išli až na konečnú a tam by utiekli pred celým svetom... Lenže ten ich dobehol. Zobrali ho spolu s ďalšími. Nikto nevedel kam. Všetci len čušali. Aj mlčanie býva kruté.
        Konečne došla domov. Objala vankúš a spomenula si, ako jej ho kedysi daroval. Povedal jej, že nie je na spanie, ale na snívanie. A tak len snívala.
        Vonku bola biela tma. Zrazu v jej okne skončila snehová guľa. Ako za starých čias. Ten dole tam stál tak, ako keby v tej zime mrzol odjakživa. Len v ruke mal horúci hrnček.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Viac stíhačiek ako my kúpili z okolitých krajín len Poliaci

Náklady na letovú hodinu majú americké F-16 rádovo vyššie ako gripeny.

ŽENA

Kúpete sa s deťmi a chodíte pred nimi nahí? Čo znamená nahota doma

Dokedy je v poriadku kúpať sa s deťmi?


Už ste čítali?